Naujokų krikštynos

2024-09-30_spec

Naujokų krikštynos Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje – ilgametė tradicija, sujungianti mokyklos ketvirtokus ir jaunesniuosius mokinius. Ši diena ugdo bendruomenės narių kūrybiškumą, komandinį darbą, moko pasitikėjimo.

2025 metų gimnazijos pirmokų krikštynos vyko rugsėjo 27-ąją, o šventės tema – karinės pratybos. Jas organizavo ketvirtų klasių mokiniai, talkinami savo auklėtojų Rasos Rimidytės-Liekienės, Redos Sakalauskienės, Genės Macaitienės. Iki šventės pradžios vėjuotą penktadienio dieną naujokai turėjo atlikti namų darbus – sukurti vaizdo įrašą, kuriame paaiškintų, kodėl yra verti tapti JGG bataliono dalimi. Šie namų darbai, pristatantys naujokus gimnazijos bendruomenei, visą penktadienį buvo transliuojami per gimnazijos TV.

Kaip įprasta, pirma pamoka prasidėjo nuo „F” raidžių užrašymo ant mokinių kaktų, ji reiškia „fuksas” arba tiesiog naujokas, pirmokas. Įdomiausioji šventės dalis vyko po pietų: linksmai nusiteikę ketvirtokai laukė suskirstytų kuopų narių devyniose stotelėse, kuriose buvo išbandyta naujokų ištvermė, greitis, reakcija, taiklumas, orientavimasis, išgyvenimo ir pirmosios pagalbos įgūdžiai, sugebėjimas užsimaskuoti ir net skonio receptoriai. Devynios užduotys simbolizavo devynis tarnavimo mėnesius. Visas mokyklos stadionas skambėjo nuo juoko, mokiniai ragavo košes, statė palapines, bintavo savo klasiokų (visai nesužeistas) kojas. Naujokai įrodė, jog yra ryžtingi, drąsūs ir motyvuoti. Jie, priėmę priesaiką ir gavę pažymėjimus, oficialiai tapo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos pėstininkų JGG bataliono dalimi. Sveikiname!

Amira Lindaitė