Trečioji diena (Roma)

Trečiąją dieną buvo ekskursija po Romą, aplankėme šias vietas:                                     7 (Copy)

Koliziejų — Romos simboliu tapęs statinys buvo pastatytas 72 m. imperatoriaus Vespasiano. Maždaug 55 tūkstančius žiūrovų talpinusiame Koliziejuje vykdavo gladiatorių, laukinių žvėrių kovos – dažniausiai tai būdavo nemokami renginiai, organizuojami imperatorių ar kitų Romos aristokratų.

2 (Copy)

Patekome į geležinkeliečių streiką, buvo įdomu pamatyti kaip organizuojami streikai Italijoje.

1 (Copy)

Romos forumą — antikos laikais forumas (Foro Romano) buvo Romos visuomeninio ir politinio gyvenimo centras. Forumą kerta Via Sacra – buvęs šventinių eisenų kelias. Tarp forumo griuvėsių galima pamatyti gerai išsilaikiusias triumfo arkas – Tito ir Septimijaus Severo. Daugumos šventyklų ir kitų pastatų išlikę tik pamatai, laiptai ar kolonos.

3 (Copy)              4 (Copy)

Kapitolijų — nuo romėnų laikų Kapitolijus (Campidoglio) buvo miesto religinio ir politinio gyvenimo centras, čia buvo įsikūrusi miesto valdžia. Dabar Kapitolijaus pastatuose įsikūrę muziejai, o aikštėje stovi raito Marko Aurelijaus statulos kopija. Kapitolijaus muziejai įsikūrę dviejuose pastatuose, kuriuose galima apžiūrėti antikinių skulptūrų kolekciją.

6.1 (Copy)               5.1 (Copy)

Šv. Petro baziliką (San Pietro) — yra svarbiausia Romos katalikų bažnyčios šventovė ir didžiausia pasaulyje katalikų bažnyčia.

5 (Copy)

Trevi fontaną — žymiausias Romos fontanas, Fontana di Trevi, įrengtas 18 a., vaizduoja Tritonus ir Neptūną, stovintį kriauklės formos vežime. Vanduo į fontaną patenka 1 a. pr. Kr. Agripos pastatytu akveduku. Anot legendos, visi, kurie atsigeria vandens iš šio fontano ar įmeta į vandenį monetą, būtinai sugrįš į Romą.

Fontanai (Copy)

Romoje labai daug fontanų, kurie ne tik puošia miestą, bet ir padeda atsigaivinti.

8 (Copy)              IMG_20160525_150139 (Copy)